Transparency International закликає уряд України відкликати законопроект щодо заочного правосуддя

13:04, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Transparency International закликає уряд України відкликати законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного правосуддя, оскільки ці зміни «порушують права людини та суперечать Конституції України».

Про це йдеться у спільній заяві Секретаріату глобального антикорупційного руху Transparency International та Transparency International Україна.

«Transparency International та ТІ Україна побоюються, що такі зміни позбавлять українців права на захист, скоротять їхні особисті свободи та повернуть репресивні положення, що містилися у Кримінально-процесуальному кодексі 1960 року.

Новий Кодекс, прийнятий у 2012 році, мав гарантувати зазначені права. Внесені поправки нібито спрямовані на те, щоб притягнути до відповідальності колишнього президента України Віктора Януковича, який втік із країни три роки тому. Але необхідно зазначити, що ці правки можуть завдати значної шкоди правам громадян», - переконані в організації.

Голова правління Transparency International Хосе Угас заявив, що запропоновані зміни до КПК щодо заочного засудження призведуть до зловживань та корупційних дій.

«Янукович повинен бути притягнений до відповідальності у чинних конституційних рамках. Переписування законодавства і створення лазівок у системі сприятиме корупційним діянням високопосадовців. А тому цей процес має бути припинений. Українці потребують закону, який буде їх захищати, а не забезпечувати можливості для зловживання», - наголосив Угас.

Transparency International закликає міжнародну спільноту чинити тиск на українську владу.

«Міжнародний валютний фонд, Європейський Союз та інші міжнародні партнери України не можуть мовчки спостерігати, як українська влада маніпулює системою, щоб уникнути потужних змін у сфері боротьби із корупцією», - наголошується у заяві.

Як повідомляв УНІАН, 23 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження) (№5610).

Генпрокурор України Юрій Луценко заявляв, що ухвалення відповідних змін до КПК дозволить 10 березня розпочати суд над екс-президентом Януковичем за обвинуваченням у державній зраді.

Також, за його словами, в разі удосконалення законодавства про заочне правосуддя, до суду будуть передані 119 кримінальних проваджень, в тому числі і щодо розстрілів людей на Майдані.