Асоціація банків звинуватила Антикорупційне бюро в незаконному використанні своєї торговельної марки

12:10, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Незалежна асоціація банків України (НАБУ) за юридичної підтримки адвокатів компанії Gentls офіційно звернулася до директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника з вимогою припинити порушення прав асоціації банків на торговельну марку «НАБУ» при її використанні в доменному імені nabu.gov.ua.

Як повідомила прес-служба НАБУ, асоціація 25 квітня 2013 року одержала два свідоцтва на знаки для товарів і послуг, згідно з якими абревіатура «НАБУ» є зареєстрованим знаком для товарів і послуг 41-го і 45-го класу Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків.

Асоціація наголошує, що антикорупційне бюро не має свідоцтва на торговельну марку «НАБУ», однак використовує цю абревіатуру у себе на сайті і в доменному імені nabu.gov.ua.

«Незалежна асоціація банків України, офіційним скороченою назвою якої є НАБУ, спільно з юридичною фірмою Gentls розпочала активну кампанію з відновлення справедливості і захисту своїх законних прав. НАБУ вимагає припинити порушення прав асоціації банків на торговельну марку при її використанні в доменному імені сайту», - наголошується в повідомленні.

Посилаючись на висновок юристів Gentls, у НАБУ відзначають, що чинне законодавство не застосовує абревіатуру «НАБУ» до Національного антикорупційного бюро, а згідно з відомостями Єдиного держреєстру юридичних осіб, скорочена назва бюро - «Національне бюро». У зв'язку з цим асоціація вважає за доцільне для бюро використовувати для своєї ідентифікації офіційну скорочену назву «Національне бюро» замість абревіатури «НАБУ».

Довідка УНІАН. Незалежна асоціація банків України створена у листопаді 2011 року і є найбільшим об'єднанням представників банківського співтовариства. Учасниками НАБУ є 62 діючих банки, які в цілому охоплюють більш як 90% активів ринку фінансових послуг України.

Національне антикорупційне бюро України - правоохоронний орган з широкими силовими повноваженнями, який відповідає за попередження, виявлення, припинення та розкриття корупційних злочинів в Україні. Бюро створено за указом президента України Петра Порошенка у квітні 2015 року.