Економічні втрати України від торгової агресії РФ становлять 1 млрд дол. - Кубів

11:45, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Економічні втрати України від торгової агресії Росії, в тому числі обмеження транзиту, вже становили 1 млрд дол.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства економічного розвитку і торгівлі в Twitter із посиланням на слова міністра Степана Кубіва в ході зустрічі з головою комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту Берндом Ланге в Брюсселі.

«Економічні втрати України від торгової агресії РФ становлять 1 млрд дол.», - сказав Кубів.

Також голова Мінекономрозвитку підкреслив, що Україна використовуватиме всі доступні правові інструменти Світової організації торгівлі для боротьби з торговою агресією, закликавши ЄС надати Україні підтримку.

У свою чергу, Ланге зазначив, що інструменти СОТ можуть змусити Росію усунути обмеження.

«Інструменти СОТ повинні змусити Росію дотримуватися правил міжнародної торгівлі», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, взаємні торгові обмеження між Україною та Росією були запроваджені в січні минулого року через те, що між Україною і ЄС набув чинності режим вільної торгівлі. Взимку був значно обмежений експорт українських товарів до Росії, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України до Росії. В липні Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів по своїй території в напрямку третіх країн, перш за все Казахстану та Киргизстану.

У вересні 2016 року Україна направила вимогу до СОТ про консультації з Російською Федерацією. У листопаді такі консультації були проведені, однак Росія відмовилася скасовувати обмеження.