У Представництві Євросоюзу сподіваються на скасування віз для українців у найближчі місяці

11:36, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен заявляє, що у дипломатичному відомстві очікують на скасування віз для громадян України для здійснення вільних подорожей до ЄС у найближчі місяці.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час конференції на тему: «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік та плани на 2017 рік».

"Що стосується візової лібералізації - процес продовжується. Впродовж минулого тижня також ми бачили, що важливі рішення було прийнято у Брюсселі, і тріалог між різними інституціями відбувся стосовно України, і тому впродовж найближчих місяців ми очікуємо, що з цього питання буде прийнято позитивний висновок", - сказав Фреллесен.

Як повідомляв УНІАН, у ЄС вирішили, що рішення про безвізовий режим для України може набути чинності тільки разом із новим механізмом тимчасового призупинення таких режимів для будь-якої країни світу, щодо яких діють такі режими.

14 лютого Європарламент схвалив механізм тимчасового призупинення дії безвізового режиму ЄС із третіми країнами. 27 лютого Рада ЄС затвердила такий механізм.

28 лютого міжінституційні переговори у складі представників Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії щодо надання Україні безвізового режиму завершилися успішно.

У відповідності до процедури, після схвалення лібералізації візового режиму з Україною на міжінституційних переговорах це рішення має бути підтверджено Комітетом постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) та Комітетом Європарламенту з питань громадянських свобод. Після цього законодавча ініціатива має бути проголосована на пленарному засіданні ЄП і затверджена на засіданні Ради ЄС. Свої підписи під документом повинні поставити президент Європарламенту та представники Ради. Документ має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів.

Депутат ЄП Марія Габріель заявила, що міжінституційні домовленості щодо безвізу для України можуть бути проголосовані в профільному Комітеті Європарламенту під час другого тижня березня.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявляв, що Україна до літа цього року отримає безвізовий режим із ЄС.