Одеський припортовий завод відновив роботу

11:30, 02 березня 2017

Одеса. 2 березня. УНІАН. Одеський припортовий завод (ОПЗ), який зупинив свою діяльність наприкінці 2016 року, відновив роботу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це у Facebook сьогодні повідомив перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик.

«Сьогодні розпочали запуск заводу. Поки задіяно давальницьку схему, але відпрацьовуємо всі можливі варіанти», - написав він.

Як повідомляв УНІАН, ФДМУ просив потенційних інвесторів до 24 лютого подавати пропозиції щодо запуску Одеського припортового заводу. У фонді повідомляли, що відомство розглядає варіанти передачі заводу в оренду, в управління, запуску роботи за давальницькою схемою, купівлі підприємством газу.

У грудні минулого року провалилася третя за рахунком спроба приватизувати 99,6% акцій ОПЗ зі стартовою ціною 5,16 млрд грн. У зв'язку з цим його подальша діяльність виявилася під загрозою зупинки. Підприємство має близько 251 млн дол. заборгованості перед компанією Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа і більш як 1,5 млрд грн - перед «Нафтогазом України», а контракт на поставку газу на завод закінчився 31 грудня 2016 року.

30 грудня минулого року завод оголосив про зупинку своєї роботи через високу ціну на газ і заборгованість перед «Нафтогазом України». У ФДМУ повідомили, що працююче підприємство генерує 130 млн грн збитків на місяць.

ОПЗ за узгодженням з Фондом державного майна, у відомстві якого перебуває підприємство, веде пошук компаній, зацікавлених в оренді цілісного комплексу на тривалий період.

Одеський припортовий завод (м. Южне, Одеська обл.) - другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з приймання, охолоджування і перевантаження аміаку.