Генпрокурор США приховав, що минулого року двічі зустрічався з послом Росії - ЗМІ

08:47, 02 березня 2017

Київ. 2 березня. УНІАН. Генеральний прокурор США Джеф Сешинз минулого року, будучи сенатором, двічі зустрічався з послом Російської Федерації в Сполучених Штатах Сергієм Кисляком та приховав свої контакти з російським дипломатом від широкого загалу.

Як повідомляє The Washington Post, Сешинз не розповів про ймовірні контакти членів виборчої кампанії Дональда Трампа з представниками Москви під час сенатських слухань із затвердження його кандидатури.

Одна із зустрічей стала приватною розмовою і відбулася у вересні в офісі на той момент ще сенатора Сешинза в розпал того, що за словами представників американської розвідки, було російською кібер-кампанією із втручання у президентські перегони. Ще одна зустріч відбулася перед тим у липні.

Раніше таємні перемовини з представниками РФ могли призвести до появи нових закликів в Конгресі щодо призначення спеціального повіреного для проведення розслідування ймовірної ролі Росії у президентських виборах 2016 року.

Як генеральнй прокурор Сешинз слідкує за діяльністю Департаменту юстиції та Федеральним бюро розслідувань (ФБР), які очолюють розлідування щодо російського втручання та будь-які зв'язки партнерів Трампа. До цього часу він відхиляв заклики взяти самовідвід у цих розслідуваннях.

Під час сенатських слухань 10 січня сенатор Ел Франкен запитав Сешинза, якби би він вчинив, якби отримав будь-які докази того, що будь-хто пов'язаний з виборчим штабом Трампа мав контакти з представниками російського уряду під час президентських перегонів.

"Мені нічого невідомо про таку діяльність", - відповів Сешинз. Також він додав: "Я не мав зв'язків з росіянами".

Разом з тим, як повідомили офіційні особи, Сешинз не вважає ті контакти з російським послом такими, що потребують запитань з боку інших законодавців, та не пам'ятає деталей тих розмов.

"Абсолютно не було ніякого обману у його відповіді", - сказала речник Сешинза Сара Ісгур Флорес.

Джерело: https://www.washingtonpost.com/world/national-security/sessions-spoke-twice-with-russian-ambassador-during-trumps-presidential-campaign-justice-officials-say/2017/03/01/77205eda-feac-11e6-99b4-9e613afeb09f_story.html?hpid=hp_rhp-top-table-main_no-name%3Ahomepage%2Fstory&utm_term=.8c730a0015db