У Житомирі запустили проект "Шлюб за добу"

21:48, 01 березня 2017

Житомир. 1 березня. УНІАН. Сьогодні у Житомирі запустили проект “Шлюб за добу".

Як повідомили кореспондента УНІАН у прес-службі Житомирської облдержадміністрації, сьогодні у місті в рамках пілотного проекту «Шлюб за добу», запровадженого Міністерством юстиції України, одружилась перша пара.

Експрес-шлюб уклали молодята Олександр Журавський та Наталія Гарбарчук. Вони вирішили швидко одружитися, бо планують переїжджати до Польщі.

Завдяки пілотному проекту експрес-реєстрації шлюбу не потрібно чекати місяць та стояти у чергах. Пари, які впевнені у своїх стосунках, можуть одружитися за одну добу.

Бажаючим одружитися у РАГСах надають всі документи, які вони заповнюють, ставлять підписи. Також молодята проплачуть вартість послуги та самі визначають час, коли саме хочуть укласти шлюб.

Нагадаємо, пілотний проект «Шлюб за добу» впроваджується в Україні з метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Цей проект був запроваджений 13 липня 2016 року розпорядженням Кабінету міністрів.

Подати документи для реєстрації шлюбу за добу можуть місцеві жителі, а також іноземці. Для реєстрації потрібно подати лише паспорт або паспортні дані. Особи, які раніше перебували у шлюбі, надають документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу. Вартість послуги платна, і значно дорожча за звичайну. Так, у Житомирі укласти шлюб за добу у будні дні коштує 1,8 тис. грн, у вихідні - вдвічі дорожче, тоді як звичайна послуга з реєстрації шлюбу коштує 350 грн.

Таким чином, на сьогодні пілотний проект «Шлюб за добу» реалізується вже у 15 містах.