Ультиматуми «Л/ДНР» щодо «націоналізації» підприємств негативно впливають на виконання Мінських угод - Оліфер

18:29, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Українська сторона під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську заявила, що ультиматуми «ДНР» і «ЛНР» щодо «націоналізації» українських підприємств негативно впливають на виконання Мінських угод.

Про це повідомила прес-секретар екс-президента України, представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook за підсумками сьогоднішнього засідання в Мінську.

«Ми заявили про те, що ультиматуми ОРДЛО щодо «націоналізації» підприємств, які працюють в українському юридичному полі, а також визнання російського рубля «єдиною державною грошовою одиницею на території ОРДЛО» вкрай негативно впливають на виконання Мінських угод. Будь-які дії з націоналізації підприємств суперечать статті 1 Протоколу I до Європейської конвенції про захист прав людини 1950 р.», - написала Оліфер, додавши, що «ми висловили надію на те, що процеси, пов'язані з документами і націоналізацією, не матимуть незворотного характеру».

Також Оліфер повідомила, що Тристороння контактна група підтримала ініціативу СММ ОБСЄ про забезпечення цілодобового відеоспостереження за Донецькою фільтрувальною станцією. Це необхідно для забезпечення безпеки роботи станції, яка розміщується на підконтрольній Україні території, а також відновлення її роботи в повному обсягу, зазначила вона.

Крім того, за словами Оліфер, Україна висловила занепокоєння випадками агресії щодо до співробітників СММ ОБСЄ, які мають місце в ОРДЛО. «Ми вважаємо такі дії неприпустимими», - наголосила вона.

Оліфер також зазначила, що в гуманітарній підгрупі триває робота із звільнення незаконно утримуваних осіб. Зараз стоїть питання верифікації тих людей, які відмовляються переходити на непідконтрольну Україні частина Донбасу, однак представники ОРДЛО виступають проти участі в цьому процесі Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Як повідомляв УНІАН, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу Ірина Геращенко заявила, що майже 200 осіб з переданого «Л/ДНР» списку на обмін хочуть залишитися на підконтрольній Україні території.

Вона висловила сподівання, що найближчим часом місія ООН детально вивчить списки осіб, які подали представники «Л/ДНР».

«Сподіваюся, цього тижня представники місії ООН з прав людини почнуть фіксувати заяви тих, хто є в списках ОРДЛО, але хоче залишитися на контрольованій українською владою території. Ми більше як місяць вели важкі переговори про це і в Мінську, і з гуманітарними організаціями. Сподіваюся, зараз почнеться фактична робота, і від того, наскільки швидко пройде цей етап, залежить питання звільнення заручників і дата», - зазначила Геращенко.