Ващиковський хоче переконати Нідерланди ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС якнайшвидше

18:10, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Міністр закордонних справ Республіки Польща Вітольд Ващиковський хоче переконати Нідерланди ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС якнайшвидше.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на спільній прес-конференції з державним секретарем у закордонних справах та справах Співдружності націй Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Борисом Джонсоном і міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним сьогодні в Києві.

Він зазначив, що під час зустрічі з Клімкіним обговорювалися певні оптимістичні речі, і зокрема, як розв'язати ситуацію та позбутися складних проблем.

"І, безсумнівно, одне вирішення забезпечується Європейським Союзом. Зокрема, мова йде про подальшу підтримку Європейським Союзом імплементації Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі - Угоди про асоціацію. Польща, зрозуміло, підтримуватиме ратифікацію Угоди усіма країнами Європейського Союзу", - заявив Ващиковський.

Також він додав, що у наступні декілька днів матиме можливість поговорити з міністром закордонних справ Нідерландів Бертом Кундерсом та іншими колегами з Нідерландів, щоб "переконати їх ратифікувати їх цю Угоду якомога скоріше".

Як повідомляв УНІАН, 23 лютого нижня палата парламенту Нідерландів підтримала закон, внесений урядом країни, з пропозицією ратифікувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Документ ще має ратифікувати верхня палата (Сенат). Передбачається, що Сенат розгляне ратифікацію Угоди про асоціацію після запланованих на 15 березня парламентських виборів.

На сьогодні Нідерланди є єдиною країною ЄС із 28 країн-членів, яка досі не ратифікувала документ.

За підсумками референдуму, який пройшов у квітні 2016 року та на який прийшло 32,28% виборців, понад 60 % висловилися проти угоди з Україною. Референдум має рекомендаційний характер.