НАБУ рекомендує Фонду держмайна розірвати контракт із директором Запорізького титано-магнієвого комбінату

17:43, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Національне антикорупційне бюро пропонує Фонду державного майна України розірвати контракт із директором ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», якого обвинувачують у розтраті понад 492 млн грн підприємства.

Як повідомили УНІАН у прес-центрі НАБУ, відповідний лист за підписом директора Бюро Артема Ситника направлено до ФДМУ 27 лютого.

У листі, з-поміж іншого, вказується на те, що директор ТОВ «ЗТМК» порушив низку пунктів контракту, укладеного з ним Фондом держмайна. Йдеться, зокрема, про забезпечення високоприбуткової діяльності, ефективного використання й збереження майна, проведення модернізації підприємства.

Антикорупційне бюро пропонує ФДМУ провести аналіз фінансово-економічних показників діяльності ТОВ «ЗТМК», вжити заходів контролю щодо використання і збереження фінансових ресурсів підприємства та досягнення мети його створення, в тому числі щодо використання інвестиційних коштів, залучених для технічної модернізації виробництва.

У НАБУ зазначили, що пропозиція Бюро щодо розірвання контракту з директором ТОВ «ЗТМК» є обов'язковою для розгляду ФДМУ впродовж 30 днів. Адже, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 17 закону «Про Національне антикорупційне бюро України», НАБУ має право надсилати органам державної влади рекомендації щодо усунення причин і умов, які сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності.

Як повідомлялося, детективи НАБУ встановили, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ «ЗТМК», відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник «Tolexis Trading Limited» виділила 880 млн грн. Однак директор ТОВ «ЗТМК», зловживаючи службовим становищем та увійшовши у змову з групою осіб, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (понад 492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Розслідування за наведеними фактами детективи Бюро розпочали в червні 2016 року.

У вересні 2016 року директору ТОВ «ЗТМК» Володимиру Сіваку повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 (привласнення або розтрата майна в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.