В Україні упродовж вчорашнього дня затримано 10 посадовців-хабарників, які одержали за сукупністю понад 1 млн гривень

17:40, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Співробітниками Національної поліції України упродовж вчорашнього дня, 28 лютого, в різних регіонах країни затримано 10 посадовців-хабарників, які одержали за сукупністю понад 1 млн грн.

Як повідомили в Департаменті комунікації НПУ, на Київщині правоохоронці затримали державного виконавця, на Хмельниччині - лікаря, на Миколаївщині - директора регіональної філії інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, викладача Центру підготовки та атестації плавскладу та директора комерційної структури. У Харкові затримано посадовців фіскальної служби та державного підприємства, а в Чернігівській області - громадянина, який намагався підкупити співробітника управління захисту економіки.

Так, у Чернігівській області місцевий житель пропонував співробітнику обласного Управління захисту економіки 10 тис. гривень "винагороди" за безперешкодне функціонування гральних закладів у м. Прилуки. Затримали зловмисника правоохоронці під час передачі першої частини неправомірної вигоди у розмірі 5 тис. грн.

На Миколаївщині, зауважили у поліції, було припинено механізм здирництва, який дозволив посадовцям збагатитися на сотні тисяч гривень. Так, керівник регіональної філії інспекції з питань підготовки та дипломування моряків організував корупційну схему під час складання іспитів у моряків рядового та начальницького складу. Викладач Центру підготовки та атестації плавскладу та директор комерційної структури у цій схемі займали місце посередників. Одна особа сплачувала за складання іспиту 300 дол. Правоохоронці задокументували факти одержання зловмисниками неправомірної вигоди. Упродовж трьох місяців вони збагатилися на суму майже 800 тис.грн.

У Хмельницькому затримано лікаря-члена лікарсько-консультаційної комісії медичного закладу, який за 7 тис. грн "вдячності" видав громадянину направлення на проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), а також пообіцяв позитивно вирішити питання щодо встановлення групи інвалідності. В робочому столі лікаря правоохоронці вилучили гроші, які фігурант вимагав та отримав як неправомірну вигоду.

На Київщині затримано головного державного виконавця Білоцерківського міського відділу Державної виконавчої служби, яка пообіцяла громадянці зняти арешт з майна. Зокрема, зняття арешту з частки квартири та винесення постанови про закриття виконавчого провадження. За свою "послугу" попросила 2,8 тис. грн неправомірної вигоди.

У Харкові затримали двох посадовців фіскальної служби, які одержали 20 тис. грн хабаря за невжиття заходів реагування щодо виявлених порушень податкового законодавства.

Крім того, на Харківщині викрито посадовців заводу, які вимагали 1,5 млн грн від підприємця, за виконання умов договору.