Україна і Японії мають поглиблювати співпрацю для протидії загрозам з боку Росії - Парубій

17:31, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Україна і Японії мають поглиблювати співпрацю для протидії загрозам з боку Росії.

Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з головою Комітету закордонних справ Палати представників парламенту Японії Міцуя Норіо, повідомили УНІАН у прес-службі Апарату ВР. (УНІАН: Парубій перебуває у Японії з робочим візитом – УНІАН).

Зокрема, як зазначив голова ВР, «є багато сфер для нашої майбутньої співпраці, зокрема безпека і проведення реформ». «Світ стає менш безпечним, Японія також відчуває загрози від Російської Федерації, і нам потрібно поглиблювати співпрацю для недопущення будь-яких загроз», - наголосив Парубій.

Своєю чергою голова Комітету закордонних справ Палати представників парламенту Японії висловив задоволення тісною співпрацею між японськими і українськими військовими та можливістю спільної роботи українських і японських парламентаріїв.

«Нинішня міжнародна ситуація дуже змінюється, і Україна завжди знаходиться в центрі світової політики. Для нас важливо визначитися з політикою взаємовідносин з вашою країною і регіонів навколо вашої країни», - сказав Норіо. Він висловив сподівання, що завдяки візиту голови українського парламенту співпраця між Україною і Японією буде поглиблюватися і зміцнюватися.

Норіо вважає, що співпраця між Японією та Україною розвивається.

Японія, за його словами, підтримує реформи, які проводяться в Україні, зокрема, у таких сферах, як фінанси, економіка, енергетика і інфраструктура. Як приклад він нагадав проект з модернізації станції аерації в Бортничах і надання безпосередньої підтримки в економічній сфері через Міжнародний валютний фонд. «Ми підтримуємо зусилля української влади щодо модернізації свого суспільства. Поки ви реалізовуватимете такі реформи, Японія продовжуватиме підтримку України», - сказав Норіо.

Він також наголосив, що співпраця у сфері безпеки дуже важлива, у тому числі обмін інформацією між експертами. «Японія дотримується послідовної позиції щодо незастосування сили та зміни кордонів. Ми розуміємо важливість вашої країни в геополітичному сенсі Європи і те, що ситуація в Україні дуже впливає на безпеку всієї Європі», - сказав голова Комітету.

Також у ходів зустрічі голова українського парламенту підкреслив, що для України «вкрай важливо залучення інвестицій з Японії» «Ми проводимо реформи і з тією метою, щоб забезпечити вільні інвестиції, які були б захищені», - підкреслив він.

Норіо зазначив, що цінує зусилля України щодо проведення реформ. Він нагадав, що сьогодні в Україні працюють 39 японських компаній і ще більше компаній зацікавлені у можливості роботи з Україною. Норіо висловив сподівання, що завдяки реформам система інвестицій буде прозорою, а для інвесторів це важливо.

Парубій запросив Норіо відвідати Україну і зазначив, що «Україна зацікавлена в тому, аби більше представників японської влади могли глибше її пізнати».