Кабмін представить проект пенсійної реформи найближчим часом - Гройсман (доповнена)

17:14, 01 березня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією.

Київ. 1 березня. УНІАН. Кабінет міністрів України планує в найближчі місяці представити проект пенсійної реформи, яка дозволить збудувати справедливу систему соціального захисту пенсіонерів. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з послами країн «Великої сімки».

Глава уряду поінформував дипломатів про ситуацію в Україні, підсумки роботи уряду в 2016 році та плани на 2017 рік. Гройсман нагадав, що 2016 рік завершився вельми оптимістичними показниками, що дозволило виконати всі внутрішні й зовнішні зобов'язання держави та визначити нові пріоритети на 2017 рік.

«Ми увійшли в 2017 рік зі добре підготовленим бюджетом і середньостроковим планом роботи уряду», - сказав Гройсман, нагадавши, що пріоритетами такої роботи буде реформа державної служби, підтримка реформи судової системи, продовження реформи децентралізації, поліпшення системи управління державними компаніями, реформа податкової служби та митниці, а також ефективна приватизація.

«Особливо важливе для уряду завдання на 2017 рік - формування справедливої пенсійної системи. Ми над цим питанням працюємо. У середньостроковій перспективі вона (пенсійна система - УНІАН) має бути бездефіцитною і забезпечити справедливе зростання пенсій».

Як повідомляв УНІАН, проведення пенсійної реформи є частиною програми реформ, схваленої МВФ для України в березні 2015 року. Ключовим завданням реформи має стати встановлення справедливого розміру пенсійних виплат із одночасним скороченням дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який на поточний момент перевищує 140 млрд грн. Механізм досягнення цих цілей зараз обговорюється. Водночас, він не передбачає обов'язкового підвищення пенсійного віку. За розрахунками уряду, виконати завдання зі скорочення дефіциту ПФ можна шляхом детінізації зарплат і зростання кількості платників єдиного соціального внеску - ключового джерела наповнення бюджету Пенсійного фонду.

За даними уряду, рішення про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн виконується сьогодні в повному обсягу як у бюджетній сфері, так і в недержавному секторі економіки.