На Донеччині судитимуть суддю так званого «верховного суду «ДНР» за винесення смертних вироків українцям

17:08, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Слідче управління прокуратури Донецької області скерувало до суду обвинувальний акт для заочного засудження колишньої судді Апеляційного суду Донецької області, яка обвинувачується у співпраці з терористами «ДНР» і виносила смертні вироки українцям.

Як повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, встановлено, що у січні 2015 року суддя Апеляційного суду Донецької області Стратейчук Л.З. порушила присягу, зрадила своїй країні та перейшла на бік бойовиків. На підставі так званого указу голови терористичної організації «ДНР» вона зайняла псевдопосаду «судді верховного суду «ДНР».

«Під час виконання своїх обов’язків, діючи всупереч Конституції України та чинного законодавства України, перебуваючи у Донецьку, Стратейчук, виступаючи у засобах масової інформації, що працюють на бойовиків, повідомила про створення військового трибуналу терористичної організації «ДНР» при так званому «верховному суді ДНР» та розповіла про винесення трибуналом першого смертного вироку», - зазначили в Генпрокуратурі.

Таким чином, обвинувачувана, будучи на той час діючою суддею України, перебуваючи на посаді судді так званого «верховного суду ДНР» - псевдооргану судової влади - брала участь у терористичній організації «ДНР» та сприяла її діяльності, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації) Кримінального кодексу України.