«Укрпошта» завершила процес реорганізації й перетворилася на акціонерне товариство

16:49, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" завершило процес реорганізації й перетворилося на акціонерне товариство за зразком таких європейських компаній як Deutsche Post, Austria Post або PostNL, повідомила прес-служба підприємства.

«1 березня українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» завершило процес акціонування і стало акціонерною корпорацією. Державним реєстратором затверджено всі необхідні документи і статут компанії, таким чином, процес реорганізації підприємства завершено», - йдеться в повідомленні.

Як повідомила прес-служба, корпоратизація дасть змогу «Укрпошті» створити незалежну раду і залучити фінансових партнерів для реалізації своїх інвестиційних проектів. При цьому акції підприємства повністю належатимуть державі, оскільки «Укрпошта» перебуває в списку стратегічних підприємств країни.

«Перетворення «Укрпошти» на акціонерне товариство є важливим для компанії кроком. Ця процедура дає змогу створити прозору ефективну державну компанію нового зразка, залучати для її розвитку міжнародні інвестиції, і як наслідок - значно підвищити якість роботи для забезпечення основних клієнтських потреб», - наводяться в повідомленні слова генерального директора компанії Ігоря Смілянського.

Прес-служба додала, що найближчим часом очікується створення і затвердження наглядової ради компанії.

Як повідомляв УНІАН, 16 лютого міністр інфраструктури Володимир Омелян підписав наказ про корпоратизацію Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» та його реорганізацію в акціонерне товариство. Також він підписав статут нової компанії.

Раніше в Мінінфраструктури заявляли, що процес реорганізації «Укрпошти» в публічне акціонерне товариство буде завершено 1 березня 2017 року.

«Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв'язку в країні. Підприємство надає понад 50 видів послуг через 12 тис. відділень по всій Україні. Штат компанії налічує близько 76 тис. співробітників.

«Укрпошта» щороку здійснює обробку і доставку споживачам понад 240 млн поштових відправлень, 16 млн посилок і відправлень з оголошеною цінністю, 15 млн переказів, а також доставляє більш як 83 млн пенсій.

У 2015 році УДППЗ «Укрпошта» отримало 53 млн грн прибутку – найкращий результат за останні 15 років. У 2014 році компанія отримала 4 млн грн збитків.