Україна поки що не підписала меморандум про співпрацю з МВФ - джерело

15:39, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Україна перебуває на фінальній стадії переговорів з ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом, але меморандум про співпрацю, який обумовлює подальший перелік реформ для отримання чергового кредитного траншу від Фонду, поки що не підписано. Про це УНІАН повідомило близьке до переговорів джерело.

«Меморандум поки що не підписано», - повідомило джерело.

Раніше низка іноземних ЗМІ з посиланням на джерела в Національному банку України повідомили про те, що документ узгоджено і підписано. Водночас голова НБУ Валерія Гонтарева в коментарях журналістам цього не підтверджувала.

На сайті МВФ у розкладі засідань Ради директорів Фонду інформації про запланований розгляд українського питання також немає. Однак Департамент зовнішніх зв'язків МВФ у коментарі «Голосу Америки» не виключав, що засідання Ради щодо України може відбутися наступного тижня - в період з 6 по 13 березня.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року – після більш як річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол. До кінця 2016 року Україна розраховувала отримати четвертий транш у розмірі 1 млрд дол. і виконала для цього ключові умови, а саме - прийняла бюджет на 2017 рік і провела націоналізацію найбільшого в країні банку «ПриватБанк». Разом з тим, питання засідання Ради директорів щодо українського питання і виділення грошей весь час відкладалося - спочатку на січень, потім на початок лютого, тепер на початок березня.

Для проведення засідання Україна та МВФ повинні підписати листа про наміри, а потім меморандум, в якому вказувалися б ключові маяки виконання програми реформ на найближчі місяці. Такими маяками, як очікується, будуть проведення земельної та пенсійної реформ.