Порошенко очікує у березні продовження дії так званого «кримського пакету» санкцій (доповнена)

15:37, 01 березня 2017

(новина доповнена після 5 абзацу)

Київ. 1 березня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко очікує, що у березні 2017 року буде продовжено дію так званого «кримського пакету» санкцій.

Про це, як повідомили УНІАН у прес-службі глави Української держави, він заявив під час телефонної розмови з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Зокрема, Порошенко висловив очікування, що у березні буде продовжено дію так званого «кримського пакету» санкцій.

Крім того, президент України привітав Штайнмаєра з впевненою перемогою на президентських виборах, які завершилися 12 лютого 2017 року.

«За час перебування на посаді міністра закордонних справ ФРН Ви стали справжнім другом України. Це надійна основа для подальшої розбудови дружби між нашими народами вже у вашій новій, президентській якості», - наголосив глава Української держави.

Як повідомляв УНІАН, 15 вересня 2016 року Європейський Союз затвердив рішення про продовження ще на півроку – до 15 березня 2017 року санкцій, застосованих проти 146 громадян та 37 компаній за порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

Рішення було ухвалене без обговорення, за письмовою процедурою. Санкції стосуються замороження активів та заборони на в’їзд в ЄС для 146 осіб та 37 компаній. Серед осіб, щодо яких було застосовано санкції, так званий «глава Криму» Сергій Аксьонов, інші псевдопосадовці Криму і Севастополя, лідери терористів Денис Пушилін, Андрій Пургін, Олександр Бородай, Арсеній Павлов (Моторола), якого було вбито у листопаді 2016 року, Ігор Гіркін, колишній народний депутат України Олег Царьов. У списку компаній – порти Феодосії, Севастополя, Керчі, так звана «народна міліція Донбасу», санаторій «Нижня Ореанда», національне виробничо-аграрне об’єднання «Массандра», Національний інститут винограду та вина «Магарач» та Російський національний комерційний банк.

Довідка УНІАН. Росія у березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим, організувавши "референдум" щодо його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ. 18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий договір про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя. Країни Заходу не визнають анексію Криму і ввели санкції проти Росії. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.