До суду направлено справу проти судді, яка перейшла на бік терористів «ДНР» і виносила смертні вироки українцям

15:05, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Прокуратура Донецької області направила до суду обвинувальний акт для заочного засудження колишньої судді Апеляційного суду Донецької області Людмили Стратейчук, яка обвинувачується у співпраці з терористами «ДНР».

Як повідомили УНІАН у прес-службі обласної прокуратури, у січні 2015 року суддя Стратейчук порушила присягу, зрадила своїй країні та перейшла на бік бойовиків. На підставі «указу» ватажка терористичної організації «ДНР» вона обійняла посаду «судді верховного суду «ДНР».

«Перебуваючи у м. Донецьк, Стратейчук, виступаючи у засобах масової інформації, що працюють на бойовиків, зазначила про створення військового трибуналу терористичної організації «ДНР» при верховному суді «ДНР» та розповіла про винесення трибуналом першого смертного вироку», - поінформували в прокуратурі.

Таким чином, наголосили у відомстві, обвинувачувана, будучи на той час діючою суддею України, перебуваючи на посаді судді «верховного суду «ДНР» - псевдооргану судової влади, брала участь у терористичної організації «ДНР» та сприяла її діяльності, тобто вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.258-3 КК України.

У прокуратурі також додали, що на даний час зрадницю звільнено із займаної посади. «Через те, що пособниця терористів переховується від слідства, її судитимуть заочно. Максимальна міра покарання по вказаній статті – 15 років позбавлення волі», - йдеться в повідомленні.