Приблизно 60-80% мереж теплопостачання та водопостачання Києва відпрацювали гарантійний термін - експерт

14:28, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Приблизно 60-80% усіх мереж теплопостачання та водопостачання Києва відпрацювали гарантійний термін, а компанії, що надають ці послуги, не зацікавлені підтримувати мережі в належному стані через недосконале законодавство, повідомив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко на прес-конференції на тему «Стан інфраструктури Києва».

«Приблизно 60-80% усіх мереж Києва відпрацювали гарантійний термін, тобто є зношеними. Мережа потребує постійного оновлення, а попередня влада проводила ремонт тільки після аварійних ситуацій. Така ситуація виникла через те, що наше законодавство щодо комунального сервісу (водо-, теплопостачання) виписано таким чином, що компанії, які надають ці послуги (Київенерго, Київводоканал), не зацікавлені підтримувати мережу у належному стані. Власником цих мереж є громада Києва, а компанії просто використовують їх», - сказав Сергієнко.

При цьому він зазначив, що всі втрати від застарілих тепло- та водопостачальних мереж сплачують споживачі.

«Київводоканал і Київенерго не несуть жодних грошових втрат через поганий стан мереж. Адже все, що можуть втратити по дорозі, вони закладають в тариф для населення», - сказав експерт.

Як повідомляв УНІАН, минулого року експерт з енергоефективності проекту «Реанімаційний пакет реформ» Святослав Павлюк заявляв, що втрати енергоносія в українських тепломережах більш ніж у два рази перевищують нормативне значення, розмір якого становить – 13%.

За даними Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, частка застарілих і аварійних мереж у системі водопостачання компаній-водоканалів по всій території України досягла 44%, а в системі водовідведення (каналізації) - 35%.