Бойовики продовжують перешкоджати проведенню робіт на Донецькій фільтрувальній станції – штаб АТО

14:22, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Бойовики продовжують перешкоджати проведенню аварійно-відновлювальних робіт на Донецькій фільтрувальній станції.

Про це повідомляється на сторінці прес-центру штабу АТО у Facebook.

«Незаконні збройні формування ОРДО продовжують перешкоджати проведенню аварійно-відновлювальних робіт на Донецькій фільтрувальній станції», - йдеться у повідомленні.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) констатує, що станом на 12.00 продовжуються обстріли з боку бойовиків «ДНР» позицій Збройних сил України, мирних населених пунктів та ключових об'єктів інфраструктури вздовж лінії розмежування.

«Особливо напруженою залишається обстановка в районі населеного пункту Авдіївка. Починаючи з 00.00 годин цієї доби, противником застосовано в напрямку Авдіївки 38 снарядів калібру 125 мм, 52 міни калібру 120 мм, 68 мін калібру 82 мм, що є грубим порушенням Мінських домовленостей», - сказано у повідомленні.

У штабі зазначили, що внаслідок обстрілів з боку бойовиків 24 лютого зупинено роботу Донецької фільтрувальної станції через пошкодження хлоропроводу, а також основних елементів цього об'єкту, що забезпечує питною водою понад 600 тис. мирних жителів Авдіївки, Ясинуватої та Донецька.

З боку ЗСУ, сказано у повідомленні, невідкладно вжито вичерпних заходів щодо надання гарантій безпеки життю і здоров'ю співробітників комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», щоб вони мали змогу провести аварійно-відновлювальні роботи. Також українська сторона готова знешкодити виявлені вибухонебезпечні предмети в районі цього об'єкту критичної інфраструктури.

«Проте внаслідок відмови надання аналогічних гарантій безпеки з боку незаконних збройних формувань ОРДО, такі роботи не можуть бути здійснені вже протягом останніх 6 діб. Російська сторона СЦКК також неспроможна ефективно виконувати покладені на неї обов’язки та дієво впливати на НЗФ ОРДО для забезпечення функціонування Донецької фільтрувальної станції», - заявили у штабі.

Такими діями, наголошується у повідомленні, незаконні збройні формування ОРДО та Російська Федерація вчергове грубо порушують норми міжнародного права, відверто нехтують положеннями Мінських домовленостей та свідомо створюють передумови для погіршення гуманітарної ситуації у Авдіївці, Ясинуватій та Донецьку.