Рада Нацбанку затвердила оцінку діяльності правління регулятора в 2016 році

13:34, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Рада Національного банку України 28 лютого на своєму засіданні схвалила звіт про діяльність правління регулятора в 2016 році, повідомляється на сайті НБУ.

«Сьогоднішнє засідання засвідчило, що, незважаючи на фінансово-економічні труднощі нашої держави, Національний банк України зміг мобілізувати всі ресурси і виконати головну мету, визначену Основними принципами грошово-кредитної політики на 2016 рік. Разом з тим, тепер перед Національним банком стоять не менш складні завдання – досягти цінової стабільності в Україні, стабільності банківської системи та відновлення економічного зростання», – наводяться в повідомленні слова голови Ради НБУ Богдана Данилишина.

Рада визнала, що показник споживчої інфляції в 2016 році було знижено до встановленого цільового рівня, а сам рівень узгоджується з цільовими орієнтирами.

Разом з тим Рада НБУ констатувала, що в 2016 році тривала банківська криза: упродовж року кількість діючих банків скоротилася із 117 до 96. Різке погіршення в 2016 році поточного рахунку платіжного балансу було безпосередньо зумовлене більш ніж триразовим зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами.

«Незважаючи на досягнення цільових орієнтирів грошово-кредитної політики в 2016 році, в Україні все ще залишаються актуальними ризики зміни темпів реформ з неоднозначними перспективами глобального макрофінансового оточення. Крім того, існують ризики прискорення споживчої інфляції в поточному році, насамперед через збільшення промислової інфляції і відновлення споживчого попиту», - наголошується в повідомленні.

Рада Нацбанку також зазначила, що впродовж 2016 на валютному ринку спостерігалися ознаки певної стабілізації, зокрема, суттєво сповільнилося курсове знецінення гривні. Однак через структурні недоліки національної економіки і нестійкість зовнішньої кон'юнктури девальваційні ризики залишаються доволі відчутними.

Як повідомляв УНІАН, Рада Національного банку України 21 грудня 2016 року затвердила Основні принципи грошово-кредитної політики на 2017 рік, які підтримують зусилля правління центробанку щодо зниження інфляції.