Росія повинна повернути Крим Україні – глави МЗС Британії і Польщі (доповнена)

12:05, 01 березня 2017

(новина доповнена після 6 абзацу і до бекграунда)

Київ. 1 березня. УНІАН. Велика Британія і Польща повністю підтримують суверенітет України й твердо переконані в тому, що Крим – це Україна, і Росія повинна його повернути.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Польщі та Великої Британії Вітольда Ващиковського і Бориса Джонсона, розміщеній на сайті зовнішньополітичного відомства Польщі.

«У середу Вітольд Ващиковський і Борис Джонсон відвідають Київ. Це буде перший спільний візит міністрів у цьому форматі. Його мета полягає в тому, щоб засвідчити постійну підтримку проєвропейського курсу, суверенітету і територіальної цілісності України й запевнити українську владу і суспільство у підтримці з боку Європи», - йдеться в повідомленні.

Глави МЗС Великої Британії та Польщі нагадують, що у березні три роки тому почалась агресія РФ проти України і кричуще порушення Росією міжнародного права, з анексією Криму.

«Велика Британія і Польща повністю підтримують суверенітет України. Крім того, вони твердо переконані, що Крим – це Україна, і Росія повинна його повернути», - наголошується в заяві.

Також у повідомленні констатується, що Велика Британія і Польща є двома найбільшими донорами в Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні, яка стежить за припиненням вогню і виведенням важких озброєнь в східній частині України.

Перед візитом Ващиковський підкреслив, що Польща і Велика Британія від початку Революції гідності підтримали Україну на її проєвропейському шляху.

"Я дуже радий, що разом з міністром Борисом Джонсоном ми зможемо підтвердити нашу прихильність європейському вибору України, її суверенітету і територіальній цілісності", - зауважив глава польського МЗС.

"Польща була першою країною, яка визнала незалежність України. Відтоді ми розглядаємо Україну як нашого стратегічного партнера. Ми будемо продовжувати підтримувати процес реформ в Україні", - додав Ващиковський.

У свою чергу глава МЗС Великої Британії зазначив, що «цей візит підтверджує нашу непохитну підтримку України». «Велика Британія, як раніше, підтверджує свою відданість справі захисту суверенітету України. Ми твердо переконані, що анексія Росією Криму є незаконною, і ми закликаємо Росію повернути його», - додав він.

Джонсон також додав: «Я вітаю прогрес, досягнутий у здійсненні реформ та боротьбі з корупцією».

Як повідомляв УНІАН, в Україні до 2 березня перебуватимуть зі спільним візитом глави зовнішньополітичних відомств Польщі та Великої Британії.

В Міністерстві закордонних справ України заявляли, що мета візиту полягатиме у демонстрації підтримки Великою Британією та Польщею суверенітету та територіальної цілісності України, ознайомленні з актуальною ситуацією на Донбасі, спричиненою російською агресією, а також обговоренні подальшої практичної допомоги у проведенні в Україні системних реформ на основі Угоди про асоціацію з ЄС. Крім того, сторони обговорять актуальні питання співробітництва України-ЄС.