Профільний комітет рекомендує ВР ухвалити за основу законопроект щодо удосконалення порядку держфінансування партій

11:26, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендує парламенту ухвалити за основу проект закону про внесення змін до закону України "Про політичні партії в Україні" щодо удосконалення порядку державного фінансування політичних партій (№5446).

Як повідомляється на сайті парламенту, під час обговорення членами Комітету законопроекту зазначалося, що метою документу є вдосконалення порядку державного фінансування політичних партій в Україні, уточнення формулювань та узгодження окремих положень закону "Про політичні партії в Україні".

Зазначається, що законопроектом пропонується встановити, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується статутна діяльність політичних партій, у тому числі оплата праці працівників статутних органів політичної партії, її місцевих організацій, проведення зовнішнього незалежного фінансового аудиту, інші форми забезпечення діяльності партій.

Також, йдеться у повідомленні, пропонується передбачити, що рішення щодо розподілу коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій, які мають право на отримання такого фінансування згідно з цим законом, приймається Національним агентством з питань запобігання корупції щоквартально.

«При цьому сума, що визначається для фінансування статутної діяльності політичної партії у черговому кварталі, збільшується на 10%, якщо від цієї політичної партії були обрані, набули повноважень та є членами депутатської фракції у Верховній Раді України народні депутати України, серед яких кількість представників однієї статі не перевищує двох третин від загальної кількості народних депутатів України, які були обрані від цієї партій та є членами відповідної депутатської фракції у Верховній Раді станом на день, що передує дню прийняття рішення про розподіл коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності політичних партій», - йдеться у повідомленні.

Крім того, пропонується доповнити закон положенням, відповідно до якого у разі, якщо політична партія протягом року набуває або втрачає право на державне фінансування її статутної діяльності, сума коштів, що виділяються з державного бюджету, має бути пропорційною до кількості днів у відповідному календарному році, протягом яких ця партія мала право на державне фінансування її статутної діяльності.

Серед іншого, йдеться у повідомленні, законопроектом запропоновано визначити, що політична партія, яка була суб’єктом виборчого процесу на виборах президента України, виборах народних депутатів України або брала участь у чергових чи позачергових місцевих виборах та отримує державне фінансування, зобов’язана пройти зовнішній незалежний фінансовий аудит звітності про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в рік, наступний за роком проведення таких виборів чи отримання державного фінансування.

"Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме підвищенню прозорості такого фінансування та приведенню законодавства у сфері фінансування політичних партій у відповідність до міжнародних стандартів", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 8 жовтня 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції (№2123а), яким встановлюється державне фінансування політичних партій. Проект закону про внесення змін до закону України "Про політичні партії в Україні" щодо удосконалення порядку державного фінансування політичних партій (№5446) був зареєстрований у парламенті 24 листопада 2016 року. Його авторами є депутати від фракції "Блок Петра Порошенка": голова Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич, член комітету Олександр Черненко та народний депутат Ірина Суслова.