Трамп заявив, що союзники в НАТО почали виконувати фінансові зобов'язання із витрат на оборону

08:31, 01 березня 2017

Київ. 1 березня. УНІАН. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що союзники в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) розпочали виконувати фінансові зобов'язання із витрат на оборону.

Про це він сказав у своєму виступі на спільному засіданні обох палат Конгресу США.

Звертаючись до тих союзників, у яких виникає питання, яким другом буде Америка, Трамп сказав, що вони повинні "лише поглянути на героїв, які носять нашу уніформу". "Наша закордонна політика зобов'язує до відкритої, стійкої та змістовної взаємодії зі світом", - заявив Трамп.

Також він сказав, що американське лідерство спирається на життєво важливі інтереси дотримання безпеки, які "ми розділяємо з нашими союзниками в усьому світі".

"Ми рішуче підтримуємо НАТО - Альянс, сформований після двох світових воєн, які повалили фашизм... "холодної війни" та поразки комунізму", - заявив Трамп.

"Але наші партнери повинні виконувати свої фінансові зобов'язання. І тепер, спираючись на наші дуже сильні і відверті дискусії, вони розпочинають саме це робити. Насправді, я можу вам сказати, що гроші надходять. Дуже добре", - наголосив президент США.

"Ми очікуємо від наших партнерів, чи то в НАТО, чи на Близькому Сході, чи в Тихому океані, що вони відіграватимуть безпосередню та змістовну роль одночасно у стратегічних та військових операціях, та покриватимуть свою частку у витратах – вони повинні робити це", - додав він.

Крім того, Трамп заявив, що Сполучені Штати поважатимуть історичні інституції та поважатимуть права усіх країн. "І вони повинні також поважати наші права як держави", - заявив американський президент.

Як повідомляв УНІАН, США вимагають від союзників в НАТО збільшити витрати на оборону до 2% ВВП.