У штабі блокади Донбасу заявили, що МВС на догоду Росії влаштовує провокації проти учасників акції

19:22, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. У штабі торгової блокади Донбасу заявили, що Міністерство внутрішніх справ України та «донецька поліція» влаштовують проти учасників акції провокації.

Як йдеться у заяві, розміщеній на сторінці «Штаб блокади торгівлі з окупантами» у Facebook, провокації спрямовані на «виконання команд керівництва країни-агресора, які протягом останніх двох днів неодноразово виступали з вимогою до влади України розігнати торгівельну блокаду, яка наносить збитки інтересам Російської Федерації, а також так званих «ЛНР-ДНР».

В заяві сказано, що сьогодні редути блокувальників були одночасно атаковані у двох точках: редут “Запоріжжя” в Бахмуті та редут “16 добровольчого батальйону” у Кривому Торці, при цьому нападники діяли по заздалегідь відпрацьованому сценарію.

Штаб блокади заявляє, що вважає всі ці події «провокацією керівництва МВС та Донецької поліції з метою змусити гарнізони редутів застосувати зброю з метою захисту та отримати “моральне” право на “силовий” розгін редуту».

«Всі ці події відбувались одночасно із засіданням Кабінету міністрів, де міністр МВС Аваков зажадав для себе повноважень на озброєний розгін учасників блокади. Штаб підкреслює, що саме такий сценарій розвитку подій був зірваний ветеранами 6 лютого 2017 року, коли ветеранами було затримано 6 автобусів з тітушками на під'їзді до Бахмута, після чого відбулось відоме побиття спецназом поліціїї учасників блокади», - сказано в заяві.

Нагадаємо, сьогодні поліція затримала 37 осіб, які у Кривому Торці здійснили напад на учасників торгової блокади на Донбасі.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці січня воїни АТО і деякі народні депутати ініціювали блокаду залізничних переходів, якими антрацит поставляється з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України. За даними уряду, всі поставки було зупинено 10 лютого.

Також учасники блокади заявляли про наміри перекрити всі залізничні та автосполучення.