«Нафтогаз» має намір залучити інвестиційного радника для оцінки нафтовидобувних активів холдингу в Єгипті (доповнена)

19:14, 28 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією.

Київ. 28 лютого. УНІАН. Національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз України» має намір залучити інвестиційного радника для оцінки пропозицій про купівлю іншими компаніями нафтовидобувних активів холдингу в Єгипті.

Про це в ході конференції «Український енергетичний форум» повідомив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«У компанії є чітка позиція: залучити банківського інвестиційного радника, який оцінить реальні пропозиції — скільки за цей проект готові заплатити», - сказав Вітренко.

Також він додав, що після цієї оцінки буде проведено порівняння прибутковості цього активу за умови, якщо він буде залишений у структурі «Нафтогазу» та отриманих вигод від його продажу. «Якщо вигоди від продажу будуть перевищувати, ми будемо ставити питання перед наглядовою радою та урядом про доцільність продажу цих активів», - сказав Вітренко. «Ніякої диверсифікації та захисту енергетичної безпеки України в цьому проекті немає, оскільки вся нафта продається єгиптянам в обов'язковому порядку», - зазначив топ-менеджер «Нафтогазу».

Раніше голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв повідомляв, що холдинг хоче скоротити витрати на свій нафтовидобувний актив у Єгипті через низькі ціни на нафту, проте продавати іноземну компанію за наявної кон'юнктури вважає недоцільним

Довідка УНІАН. На початку 2012 року НАК «Нафтогаз України», Міністерство нафти Арабської Республіки Єгипет і Єгипетська державна компанія GANOPE (Ganoub EL-Wadi Holding Petroleum Company) підписали концесійну угоду про розвідку та подальшу експлуатацію двох нафтових блоків Wadi Mahareeth №8 і №9, розташованих у Східній пустелі Єгипту.

Площа концесійної території становить понад 20 тис. кв. км.

Проект видобутку "Нафтогазом" нафти в Єгипті здійснюється в рамках державної програми диверсифікації джерел постачання вуглеводнів в Україну.

GANOPE є державною єгипетською компанією, яка володіє ексклюзивними концесійними правами на всій території Південного Єгипту.