Севостьянова заявляє про посилення тиску на Мін'юст через ініціативи відомства

18:22, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Перший заступник міністра юстиції Наталя Севостьянова заявляє про посилення тиску на Мін'юст через ініціативи, які впроваджує відомство.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Севостьянова нагадала, що у березні виповниться три роки, як вона перебуває на керівній посаді в Мін'юсті.

«Безцінний життєвий досвід. В першу чергу, саме життєвий, тому що, як тільки ти розпочинаєш робити радикальні зміни в будь-якій підзвітній Мін'юсту сфері, - ти виходиш на стежку війни. Зазвичай твої опоненти мають непоганий бюджет на війну з тобою, бо вони за останні роки, сидячи на корупційних оборудках, заробили непогано. Вони не публічні, мають добрі зв'язки в нижній ланці правоохоронних органів. Можуть і "сюжетик" замовити, і статейку, і за розміщення заплатити», - заявила вона.

Перший заступник міністра наголосила, що за останні три роки було багато спроб дискредитувати роботу відомства.

«І коли відміняли голограми на бланках, і коли відкривали реєстри, і коли зробили електронну систему продажу арештованого майна, і коли руйнували реєстраційну монополію», - зазначила вона.

«Спочатку пробували через правоохоронців. Кримінальне провадження - історично найкращий інструмент тиску на чиновника. Але все якось не виходило. Хотіли почати справу за виконання рішення Європейського суду з прав людини, але втрутилася Рада Європи і написала, що ви вже всі тут з глузду з'їхали, мабуть, якщо не стимулюєте виконання, а навпаки», - стверджує Севостьянова.

Також вона сказала, що в міністерстві «завжди лише посміхалися таким «листам щастя», бо якщо за три роки роботи не можуть нічого взагалі знайти, значить працюємо на совість».

«В цьому році тиск посилився, бо ми пішли далі: розпочали пенітенціарну реформу та публічно виступили з критикою НАЗК за їхню неспроможність не то ще декларації перевірити, а навіть підготувати порядок такої перевірки», - наголосила представник Мін'юсту.

За словами Севостьянової, «від НАЗК нам одразу рядові співробітники жартома передали, що якщо будемо з ними сперечатися - отримаємо по два протоколи на кожного. А з тюремною реформою взагалі зачепили інтереси багатьох місцевих «князьків», при чому серйозні фінансові інтереси».

Вона наголосила, що з січня цього року активізувалася поява замовних публікацій та «сюжетів-розслідування» стосовно неї та членів її родини.

«Для всіх, хто вважає, що брудною статтею нас можна злякати або зупинити, кажу прямо: хлопці, зекономте гроші, скоро вони вам знадобляться на адвокатів», - заявила Севостьянова.