20 березня відбудеться засідання по суті суду в Сімферополі у справі журналіста Миколи Семени - ЗМІ

17:32, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. На 20 березня призначено засідання по суті суду в Сімферополі у справі кримського журналіста Миколи Семени.

Як повідомляє Крим.Реалії, сьогодні в підконтрольному Кремлю Залізничному районному суді Сімферополя закінчилося попереднє судове засідання у справі Семени.

Наступне засідання по суті розпочнеться 20 березня о 14.00.

Адвокат Сабінін подав клопотання про повернення справи для виправлення помилок слідства. Головні претензії пред'являлися до лінгвістичної експертизи. На думку адвоката, експерт давав юридичну оцінку тексту Семени, що неприпустимо».

Як відомо, навесні 2016 року в окупованому Росією Криму пройшли масові обшуки, в тому числі у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Стосовно Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

7 грудня слідчий пред'явив Семені обвинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу РФ «Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа, складена слідчими, містить 6 томів, адвокати приступають до вивчення матеріалу.

На допиті ФСБ Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки».

Захист Семени, Міжнародна та Європейська Федерація журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки що добитися не вдалося.

Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння переслідуванням громадян України в анексованому Криму, зокрема, Семени, й закликало припинити тиск на нього.

Джерело: http://ru.krymr.com/a/news/28338484.html