Миколаїв упровадив 2-місячний мораторій на спилювання та обрізку дерев через незаконні вирубки

16:10, 28 лютого 2017

Миколаїв. 28 лютого. УНІАН. У Миколаєві упроваджено заборону строком на 2 місяці на обрізку та кронування дерев на території міста.

Як повідомили УНІАН у відділі комунікації виконкому Миколаївської міськради, відповідне розпорядження 27 лютого підписав міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич.

Ця вимога не поширюється на дерева, які є аварійно-небезпечними і зареєстровані у службі оперативного реагування «15-88».

Документ був розроблений з метою запобігання самовільному вирубуванню та обрізці зелених насаджень на території Миколаєва.

Як повідомив кореспонденту УНІАН начальник управління екології міськвиконкому Володимир Корчагов, мораторій зумовлений масовим знищенням дерев у місті під виглядом нібито омолодження та кронування; ці роботи проводили неспеціалісти, завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

«Так, брали акти будь-хто і, як правило, дерева твердих порід (акація, клен тощо) обрізали до рівня пенька... Це робилося непрофесійно і переросло на рівень вакханалії, тому було внесено пропозицію упровадити мораторій», - пояснив Корчагов.

За його словами, протягом двох місяців районні адміністрації проведуть конкурси та укладуть договори з підрядними організаціями, які будуть проводити озеленення міста (кронування та омолодження дерев).

«Крім того, за цей час буде створено структуру, яка займатиметься контролем (озеленення - ред.)», - заявив Корчагов.

Також за час мораторію чиновники управління екології проведуть навчання патрулів поліції і роз'яснять, які документи дають право на обрізку дерев і як це має відбуватися.

За даними миколаївської влади, за 2016 рік було складено понад 500 офіційних актів на вирубку та кронування аварійних дерев. При цьому загальну кількість незаконно спиляних дерев у місті, у мерії не уточнюють.