Справу щодо заворушень під будівлею ВР 31 серпня 2015 року знову перенесено

15:28, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Подільський районний суд Києва сьогодні знову не зміг розпочати розгляд по суті справу щодо заворушень під будівлею Верховної Ради України 31 серпня 2015 року, внаслідок яких загинули четверо правоохоронців і десятки отримали поранення.

Як передає кореспондент УНІАН, цього разу причиною перенесення судового засідання стала неявка через хворобу в суд обвинувачуваного заступника керівника Одеської обласної організації ВО "Свобода" Гліба Громова.

З огляду на це, суд оголосив перерву в засіданні. “Виходячи з того, що закон категорично забороняє розгляд справи за відсутності обвинувачуваного, суд відкладає розгляд справи до 14.00 10 березня”, - оголосив суддя Василь Бородій.

Нагадаємо, минулого разу судове засідання, призначене на 3 лютого, не відбулося через неявку в суд двох адвокатів обвинувачуваного у справі колишнього народного депутата, члена ВО "Свобода" Юрія Сиротюка – Миколи Голоднюка та Олега Бондарчука, які перебували на лікарняному.

Як повідомляв УНІАН, 31 серпня 2015 року після ухвалення в першому читанні змін до Конституції в частині децентралізації біля ВР сталися масові заворушення. Тоді агресивно налаштовані учасники мітингу почали штурмувати ВР, кидати бруківку, димові шашки. Також було кинуто бойову гранату.

Загинули четверо бійців Нацгвардії. Ще близько 150 осіб постраждали.

За підозрою у застосуванні тоді гранати затримали колишнього бійця батальйону спецпризначення “Січ” МВС України Ігоря Гуменюка.

Підозри у кримінальному провадженні щодо подій 31 серпня біля Верховної Ради оголосили членам партії «Свобода» Юрію Сиротюку, Едуарду Леонову, Ігорю Швайці та іншим.

28 липня 2016 року Генпрокуратура затвердила обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом масових заворушень 31 серпня біля парламенту.

Крім того, 12 серпня Генпрокуратура направила в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно осіб, які 31 серпня вчинили теракт біля ВР.