НАЗК проводить 254 перевірки інформації щодо конфлікту інтересів

14:52, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Станом на сьогодні у Національному агентстві з питань запобігання корупції тривають 254 перевірки інформації в рамках здійснення заходів моніторингу та контролю за дотриманням законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі НАЗК.

Зазначається, що перевірки стосуються як питань отримання подарунків та дотримання обмежень, встановлених законом «Про запобігання корупції», так і питань щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб.

Також Департамент моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції здійснює перевірки щодо виконання актів законодавства з питань етичної поведінки, порушення обмежень щодо сумісництва з іншими видами діяльності та передачі в управління підприємств та (або) корпоративних прав з метою запобігання конфлікту інтересів.

«За результатами проведених перевірок уповноваженими особами Національного агентства були складені протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачені частинами 1-2 статті 172-7 КУпАП, а також частиною 1 статті 172-5 КУпАП, які направлені до суду», - йдеться у повідомленні.

Зауважується, що внаслідок розгляду двох адміністративних протоколів в судах першої та другої інстанції рішення набрали чинності: посадову особу було визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення та накладено стягнення.

Разом з цим було винесено приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону (ст. 26, ст. 28, ст. 36 ЗУ «Про запобігання корупції»).

«Станом на сьогодні два приписи виконано у повному обсязі та у визначений законом строк», - додали у НАЗК.

Крім того, наголошується, що 127 перевірок інформації про конфлікт інтересів та інших обмежень було завершено внаслідок того, що на підставі наданих Департаментом роз’яснень конфлікт інтересів було врегульовано самостійно посадовими особами, без застосування додаткових заходів реагування з боку Нацагентства.