Фінансування держпрограми «теплих» кредитів може бути збільшено у другій половині 2017 року – голова Держенергоефективності

14:47, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Фінансування державної програми часткової компенсації «теплих» кредитів на термомодернізацію і заходи з підвищення енергоефективності у житловому секторі, на яке в 2017 році було виділено 400 млн грн - удвічі менше, ніж у 2016 році - може бути збільшено у другій половині 2017 року.

Про це на прес-конференції повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) Сергій Савчук.

«Цих коштів (400 млн грн), нам, напевно, вистачить на один-два квартали... У середині року, коли будуть розглядатися зміни до бюджету, за результатами проведення заходів з енергоефективності та освоєння цих коштів, у нас буде можливість звернутися до Кабміну, до Мінфіну для того, щоб ми на друге півріччя попросили додаткові кошти, і така усна домовленість у нас є», - сказав Савчук.

Він також зазначив, що в бюджеті передбачено 400 млн грн на створення Фонду енергоефективності, які також можуть бути спрямовані на програму «теплих» кредитів «Якщо фонд до того часу не запрацює, то буде рішення уряду ці кошти направити на нашу програму», - сказав очільник відомства.

Савчук повідомив, що за період дії програми нею скористалися близько 215 тис. сімей, які в цілому залучили 2,7 млрд грн на термомодернізацію і заходи з підвищення енергоефективності у своїх будинках.

Як повідомляв УНІАН, на початку квітня 2015 року уряд прийняв програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності. Кабінет міністрів України заклав у державний бюджет на 2017 рік 400 млн грн на реалізацію програми з видачі населенню "теплих" кредитів. У 2016 році на ці цілі було виділено 900 млн грн.

Механізм фінансування «теплих» кредитів передбачає відшкодування 20% від суми кредиту (але не більш ніж 12 тис. грн) для громадян при заміні газових котлів, 35% від суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% від тіла кредиту (але не більше 14 тис. грн у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. При цьому громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% від суми кредиту.