Аваков просить керівників АТЦ ухвалити рішення щодо зняття блокади Донбасу

14:46, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков просить керівників Антитерористичного центру ухвалити рішення щодо зняття блокади Донбасу.

Про це він заявив у ході наради прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками металургійної промисловості, яку транслював телеканал «112 Україна».

«Звертаюся до народних депутатів: шановні колеги, відсиджуватися вже треба закінчувати, давайте ухвалимо закон, що кожен громадянин України має право перегороджувати залізничне полотно. Ви не хочете такого закону? Такого закону немає, напевно, й не буде. Тоді давайте дотримуватися тих законів, які є, і давайте дамо ті повноваження силовим органам, щоб відновити тут ситуацію», - сказав глава МВС

«Я просив би керівників АТЦ (антитерористичного центру), зважуючи всі відповідні (рішення – УНІАН) антитерористичного центру, який керує всіма силовими операціями в зоні АТО, зваживши всі наші багатотерпіння, ухвалити відповідне рішення. І ми це рішення забезпечимо», - зазначив Аваков.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці січня воїни АТО і деякі народні депутати ініціювали блокаду залізничних переходів, якими антрацит поставляється з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України. За даними уряду, всі поставки було зупинено 10 лютого.

Також учасники блокади заявляли про наміри перекрити всі залізничні та автомобільні сполучення.

21 лютого 2017 року прес-служба гірничо-металургійної групи «Метінвест» повідомила про зупинку роботи Єнакіївського метзаводу і «Краснодонвугілля», а 22 лютого на Дніпровському меткомбінаті заявили про припинення поставок коксу з Алчевського коксохімічного заводу.