Рубан у заявці на перетин лінії розмежування метою поїздки вказав догляд за квартирою тещі - речниця СБУ

12:57, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Керівник центру визволення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан у заявці на перетин лінії розмежування на Донбасі метою своєї поїздки вказав догляд за квартирою тещі.

Про це повідомила речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська на своїй сторінці у Facebook.

Вона нагадала, що Координаційний центр при штабі АТО призупинив дію дозволу на перетин лінії зіткнення Рубану до з’ясування усіх обставин. Рішення було ухвалене відповідно до п. 4 ст. 7.9 Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

«Під час вчорашнього спілкування зі співробітниками СБУ Рубан послався на статтю 63 Конституції України і не надав жодних пояснень, чому порушив порядок перетину лінії розмежування», - написала речниця.

Водночас вона зауважила, що «в пресі він обґрунтував мету поїздки переговорами про звільнення заручників, хоча у заявці на перетин була вказана зовсім інша причина - догляд за квартирою тещі».

«Служба безпеки України вітає будь-яку допомогу у питанні звільнення наших співвітчизників, проте закликає припинити політичні спекуляції та самопіар на цій темі», - наголосила Гітлянська.

Як повідомляв УНІАН, 24 лютого бойовики заявили, що народний депутат Надія Савченко і Рубан приїхали на територію, підконтрольну «ДНР», щоб відвідати українських військовополонених.

Керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук заявив, що СБУ попросить Савченко дати пояснення з приводу поїздки до Донецька.

27 лютого Рубан заявив, що СБУ скасувала йому пропуск на в'їзд на тимчасово окуповані території Донецької області.