Тука: Якщо керівники підприємств Донбасу погодяться на «націоналізацію», то відповідатимуть за фінансування тероризму

12:27, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Якщо керівники підприємств Донбасу погодяться на так звану «націоналізацію» бойовиків, то їх буде притягнуто до кримінальної відповідальності за фінансування тероризму.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука сьогодні журналістам в Києві.

«Я хочу звернутися до керівників цих підприємств - в разі погодження та вчинення таких дій (переходу під контроль бойовиків підприємств на Донбасі - УНІАН), то персонально керівники цих підприємств будуть підлягати притягненню до кримінальної відповідальності за фінансування тероризму», - сказав Тука.

Як повідомляв УНІАН, 27 лютого ватажки терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» заявили, що вимагають до 1 березня зняти блокаду активістами окупованих територій.

За їхніми словами, якщо блокаду не буде знято, то буде введено зовнішнє управління на всіх підприємствах української юрисдикції, які працюють на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини. Бойовики оголосили, що перебудують усі виробничі процеси й орієнтують їх на ринки Росії та інших країн.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці січня воїни АТО і деякі народні депутати ініціювали блокаду залізничних переходів, якими антрацит поставляється з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України. За даними уряду, всі поставки було зупинено 10 лютого.

Також учасники блокади заявляли про наміри перекрити всі залізничні та автосполучення.

21 лютого 2017 року прес-служба гірничо-металургійної групи «Метінвест» повідомила про зупинку роботи Єнакіївського метзаводу і «Краснодонвугілля», а 22 лютого на Дніпровському меткомбінаті заявили про припинення поставок коксу з Алчевського коксохімічного заводу.