Воронченко: Україна через міжнародні суди зможе добитися від РФ компенсації або повернення захоплених в Криму кораблів

12:15, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Командувач Військово-Морських сил Збройних сил України віце-адмірал Ігор Воронченко сподівається, що за допомогою позовів у міжнародні суди можна буде добитися від РФ компенсації або повернення захоплених в Криму кораблів ВМС України.

Про це він сказав в інтерв'ю «5-го каналу», яке вийшло в ефір 27 лютого.

Таким чином він прокоментував те, чи є ще шанси, так чи інакше повернути з окупованого Криму захоплені Росією кораблі Військово-Морських сил України не «у вигляді металобрухту».

«На жаль, там практично залишився увесь бойовий склад кораблів, за винятком нашого флагману СДК «Юрій Олефіренко». Були подані нашим Міністерством закордонних справ відповідні позови, і нещодавно до нас приїжджала ціла група з Міністерства юстиції щодо подання позову до міжнародних судів. Ці всі питання опрацьовуються, і я впевнений, що доведемо до логічного кінця», - сказав віце-адмірал.

Говорячи про те, яким повинен бути цей логічний кінець, якщо Росія не зважає на рішення судів, віце-адмірал сказав: «По-перше, кораблі стоять окремо. Їх виділили як техніку іноземної держави, але за нашими даними, вони існують як донори... їх розукомплектовують. Ми маємо певні дані щодо коефіцієнту технічної готовності кораблів Чорноморського флоту. Як бачите, у них постійно курсує «Сирійський експрес» - великі десантні кораблі постійно йдуть на переходах в морі. В них вчора заходило чотири кораблі на переході моря, або туди, або туди. І той же самий наш «Костянтин Ольшанський»... він використовується як корабель-донор. Ті ж самі «Тернопіль» і «Луцьк», вони використовуються для їхніх малих протичовнових кораблів, ті, які зараз несуть, як запевняють, «вахту» в районі наших газових родовищ», - зазначив Воронченко.

Водночас, на його переконання «дипломатичними зусиллями, зусиллями міжнародної спільноти, ми все ж таки доб'ємося якогось варіанту вирішення цієї проблеми».

«Або компенсації в грошовому еквіваленті, або поверненням цих кораблів, але в тому складі, які вони були», - наголосив командувач ВМС.

Також він сказав, що у 2014 році при виведенні Військово-Морських сил з Криму з початком російської анексії вийшло приблизно 2400 осіб, що складає 25% від усього особового складу ВМС України.