На Луганщині розпочато спеціальне досудове розслідування щодо так званого "заступника міністра державної безпеки "ЛНР"

12:11, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. У Луганській області розпочато спеціальне досудове розслідування стосовно так званого "заступника міністра державної безпеки "ЛНР".

Як повідомляє сайт Генеральної прокуратури України, прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексе України (участь у діяльності терористичної організації).

Встановлено, що у 2015 році громадянин України погодився стати так званим "заступником міністра державної безпеки" терористичної організації "ЛНР" і дотепер організовує функціонування та діяльність так званого "відомства", видає накази, розпорядження, обов’язкові до виконання підпорядкованими працівниками.

Він є так званим керівником служби прикордонної охорони, організовує збір даних стосовно осіб, які незаконно утримуються та знаходяться в полоні терористів "ЛНР".

"Оскільки підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності на непідконтрольній українській владі території Луганської області, його оголошено у розшук та, на підставі ухвали слідчого судді, розпочато спеціальне досудове розслідування", - йдеться у повідомленні.

Санкція ч. 1 ст. 258-3 ККУ передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.