У російському МЗС заявили, що санкції США «заважають», але не будуть просити про їх скасування

11:33, 28 лютого 2017

Москва. 28 лютого. УНІАН. У МЗС РФ заявили, що санкції США «заважають» Росії, але не будуть просити їх скасувати.

Як передає власний УНІАН у РФ, про це заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков сказав у Держдумі в ході круглого столу на тему відносин США і Росії.

«Обмеження в низці галузей нам, звичайно, заважають, але не сильніше, ніж вони завдають шкоди американському експорту, стимулювати який саме й взявся Трамп», - заявив Рябков.

«Вирішувати, за великим рахунком, Вашингтону, хоча очевидно, що без рестрикцій розвивати взаємовигідну економічну кооперацію було б зручніше», - зазначив він.

На думку Рябкова, без санкцій стало б простіше не лише вести двосторонній діалог, але й займатися такими складними проблемами як конфлікт у Сирії.

Він упевнений, що американські військові через введені колишньою адміністрацією США самообмеження не в змозі в повному обсязі й на глибину взаємодіяти з колегами з Росії з цієї тематики.

Рябков підкреслив, що «недоброзичливці в Конгресі з усіх сил намагаються розтоптати будь-які паростки позитиву у відносинах РФ і США».

«У січні цього року ними внесено законопроект, що передбачає кодифікацію санкцій, введених обамівськими розпорядженнями, щоб Трамп не зміг їх скасувати по своїй волі. Більше того, пропонується розширити та посилити рестрикції, й навіть спробувати шантажем примусити слідувати їм треті країни. Тобто, по суті справи, організувати щось на кшталт економічної блокади Росії», - сказав він.

За словами Рябкова, «поки ця затія вариться в апаратах профільних комітетів Конгресу». «Але ухвалення такого закону виключати не можна. Оскільки, з урахуванням домінуючих на Капітолії антиросійських настроїв, американські законодавці в принципі, мабуть, здатні подолати гіпотетичне президентське вето. Ми не драматизуємо ситуацію. Ми розуміємо, що Трампу і його призначенцям потрібен час, щоб налагодити роботу зовнішньополітичного блоку й уточнити пріоритети. Але всі сигнали, що приходять із Вашингтона, ми уважно аналізуємо, фіксуємо й враховуємо. Судити будемо виключно по справах», - сказав він.

Рябков повідомив, через санкції товарообіг із США зменшився майже на третину - з 29 млрд доларів у 2014 році до менш як 20 млрд доларів минулого року.

«Скасувати їх (санкції) ми ніколи не просили й робити цього не збираємося. У контактах із американцями я це в черговий раз абсолютно відповідально заявляю: ми не обговорювали і не обговорюємо критерії скасування санкцій», - сказав він.

За його словами, США з 2014 року більше 30 разів вдавалися до санкційних обмежень проти Росії.

Рябков повідомив, що на сьогоднішній день у чорних списках перебувають 172 російських громадянина й 350 різних юридичних осіб, у тому числі флагманські банки.