ЄС у рамках роботи ООН продовжить підтримувати ініціативи України щодо реагування на порушення прав людини в Криму та на Донбасі

10:56, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Європейський Союз у рамках роботи ООН продовжить підтримувати ініціативи України щодо реагування на порушення прав людини у тимчасово окупованих Криму та на Донбасі.

Як повідомили УНІАН у Представництві Євросоюзу в Україні, про це йдеться у висновках Ради щодо пріоритетів роботи спільноти в інституціях з прав людини ООН, ухвалених 27 лютого.

У висновках ЄС підтверджує свою відданість принципам прав людини та системі захисту прав людини ООН. Євросоюз продовжуватиме активно працювати в Раді ООН з прав людини та Третьому комітеті Генеральної асамблеї, захищаючи та просуваючи всезагальність, неподільність, взаємозалежність та взаємопов'язаність прав людини.

У висновках Рада ЄС також торкнулася ситуації в Україні, зокрема у зв'язку з анексією Криму та конфлікту на Донбасі.

"ЄС не визнає незаконної анексії Криму та Севастополя з боку Російської Федерації. Він також продовжує засуджувати цю анексію. У світлі дуже тривожної ситуації з правами людини на Кримському півострові та серйозних порушень прав людини і наругою над ними в ході конфлікту на сході України ЄС продовжуватиме підтримувати ініціативи з боку України з пошуку відповідей на ці проблеми в рамках Ради ООН з прав людини та Генеральної асамблеї ООН», - зазначається у документі.

Крім того, ЄС також продовжуватиме надавати повну підтримку Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні.

Також «ЄС і надалі закликатиме до надання необмеженого доступу до території Криму та сходу України для авторитетних регіональних та міжнародних служб з моніторингу прав людини, аби подолати наявні перешкоди, які заважають їм здійснювати роботу відповідно до свого мандату. Загальне зміцнення верховенства права також продовжує мати величезну вагу для дотримання прав людини та засадничих свобод в Україні", - йдеться у висновках Ради ЄС.