ВООЗ опублікувала список найнебезпечніших для людини бактерій

10:27, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) опублікувала список стійких до дії антибіотиків «пріоритетних патогенів» – 12 видів бактерій, що являють собою найбільшу загрозу для здоров'я людини.

Цей список - свого роду рекомендація для наукових досліджень і розробок у галузі створення нових антибіотиків. Він був розроблений під егідою ВООЗ, де неодноразово висловлювали занепокоєння з приводу того, що сьогодні антибіотики втрачають свою ефективність. У багатьох випадках це відбувається через невиправдано часте застосування цих ліків.

З часу відкриття антибіотиків минуло понад 70 років. Ці ліки дозволили врятувати величезну кількість життів шляхом лікування бактеріальних інфекцій, які в іншому разі були б смертельними, але сьогодні унаслідок надмірного захоплення антибіотиками посилюється стійкість до них. Це означає, що бактерії змінюються настільки, що антибіотики більше не чинять на них жодного впливу. Стійкість до антибіотиків стала серйозною небезпекою у всіх регіонах світу.

«Представлений список – новий інструмент, який дозволить спрямувати діяльність у сфері наукових досліджень і розробок на розв'язання невідкладних завдань у галузі громадської охорони здоров'я», – заявила помічник генерального директора ВООЗ з питань систем охорони здоров'я та інновацій Марі-Поль Кіні.

Вона наголосила, що стійкість бактерій до антибіотиків зростає, а це призводить до того, що арсенал методів лікування бактеріальних інфекцій стрімко скорочується. Представлені в списку ВООЗ бактерії розділені на три групи за рівнем потреби у створенні нових антибіотиків: найбільш пріоритетні, пріоритетні та середньопріоритетні. До найбільш пріоритетної групи віднесені бактерії з множинною лікарською стійкістю.

У їх числі - смертельні інфекції, такі як інфекції кровотоку і пневмонії. У цих бактерій сформувалася стійкість до дії широкого ряду антибіотиків, включаючи карбапенеми і цефалоспорини третього покоління - найбільш ефективні з існуючих антибіотиків для лікування бактеріальних інфекцій з множинною лікарською стійкістю.

Друга і третя групи у списку – категорії з високим і середнім рівнем пріоритетності – включають інші бактерії із зростаючою лікарською стійкістю, які викликають більш поширені захворювання, такі як гонорея та харчове отруєння.