МВФ може розглянути українське питання вже наступного тижня - ЗМІ

10:10, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. Рада директорів ключового кредитора України - Міжнародного валютного фонду може розглянути питання надання Україні четвертого за рахунком кредитного траншу в розмірі 1 млрд дол. і подальший план реформ вже наступного тижня, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на Департамент зовнішніх зв'язків МВФ.

«Досягнуто значного прогресу у прийнятті рішень для завершення Третього перегляду програми (прийнятої в березні 2015 року - УНІАН). Триває обговорення питань, що залишилися. Ми сподіваємося вже наступного тижня представити Раді директорів результати роботи (Звіт про виконання умов програми реформ і новий Меморандум про подальшу співпрацю - УНІАН)», - цитує «Голос Америки» повідомлення МВФ.

Разом з тим, на сайті Фонду в розкладі засідань Ради директорів українське питання, як і раніше, відсутнє.

Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року - після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитних транші загальним обсягом 7,62 млрд дол. До кінця 2016 року Україна розраховувала отримати четвертий транш у розмірі 1 млрд дол., виконавши для цього ключові умови, а саме - прийняла бюджет на 2017 рік і провела націоналізацію найбільшого у країні банку «ПриватБанку». Разом з тим, питання засідання Ради директорів з українського питання і виділення грошей весь час відкладалося - спочатку на січень, потім на початок лютого, тепер на початок березня.

Для проведення засідання Україна і МВФ мають підписати лист про наміри, а потім меморандум, в якому мають бути вказані ключові маяки виконання програми реформ на найближчі місяці. Такими маяками, як очікується, будуть проведення земельної та пенсійної реформи.

Джерело: http://ukrainian.voanews.com/a/mvf-ukraina-tretiy-transh/3742008.html