У штабі блокади торгівлі на Донбасі відмовляються від переговорів з Гройсманом

09:49, 28 лютого 2017

Київ. 28 лютого. УНІАН. У штабі блокади торгівлі на Донбасі відмовляються від переговорів з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом і планують розширяти географію блокади.

Про це йдеться у заяві «Штабу блокади торгівлі з окупантами» на сторінці у Facebook.

Зазначається, що через засоби масової інформації був розповсюджений ультиматум «керівництва» так званих «ЛНР-ДНР» організаторам торгівельної блокади.

«Російські найманці, вбивці українських воїнів вимагають до 1 березня 2017 року припинити блокаду торгівлі з окупантами. Пізніше до цих вимог доєднався офіційний Кремль, який вустами прес-секретаря Путіна Пєскова підтримав вимоги Захарченка і Плотницького та висловив подив бездіяльності української влади стосовно учасників блокади торгівлі на крові», - йдеться у дописі.

Так, у штабі вважають, що «подібна єдність позицій керівництва країни-агресора та вищого керівництва України свідчить не тільки про торгівельні зв'язки між ними під час війни», але й про «пряму зраду інтересів України».

«Штаб заявляє про те, що припиняє будь-які перемовини з прем'єр-міністром України», - наголошується у повідомленні.

Крім того, штаб блокади планує «негайно розширити географію блокади, перекривши останні траси, де ще існують струмки торгівлі на крові».

«Штаб заявляє, що не зверне блокаду ні за яких обставин, до повного виконання наших вимог (звільнення полонених і заборона торгівлі з окупантами з боку держави), та готовий до протидії будь-яким спробам силового розгону з боку зрадників України», - підкреслили автори заяви.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці січня воїни АТО і деякі народні депутати ініціювали блокаду залізничних переходів, якими антрацит поставляється з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України. За даними уряду, всі поставки було зупинено 10 лютого.

Також учасники блокади заявляли про наміри перекрити всі залізничні та автосполучення.

21 лютого 2017 року прес-служба гірничо-металургійної групи «Метінвест» повідомила про зупинку роботи Єнакіївського метзаводу і «Краснодонвугілля», а 22 лютого на Дніпровському меткомбінаті заявили про припинення поставок коксу з Алчевського коксохімічного заводу.