Білорусь у децентралізації в Україні вбачає можливості для зростання товарообороту між обома країнами – посол

17:28, 27 лютого 2017

Чернігів. 27 лютого. УНІАН. Білорусь у процесах децентралізації в Україні вбачає резерв для зростання товарообороту між обома країнами.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час візиту до Чернігова сказав Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

Він зазначив, що за підсумками 2016 року торговий баланс між обома країнами зріс на 10%, досягши 3,8 млрд дол. США, хоча торговельні наміри попередньо визначалися на рівні 4 млрд дол. США, а у 2012 році товарооборот сягав 8 млрд дол. США.

У цих умовах дипломат відзначив необхідність активізації міжрегіональної співпраці.

«В основі всього розвитку, як я бачу, знаходяться міжрегіональні зв’язки. Уряди далеко один від одного, і вони визначають рамкові умови ведення бізнесу, торгівлі», - зауважив Сокол. Також він підкреслив, що у процесах децентралізації, які зараз відбуваються в Україні, Білорусь вбачає резерв для зростання товарообороту, адже в регіонах України залишається більше коштів на місцях.

«Процеси децентралізації - в цьому ми вбачаємо резерв зростання нашого товарообороту. Ми готові брати участь у будь-яких проектах на території Чернігівської області – чи то будівництво доріг, чи то поставки комунальної техніки», - наголосив посол.