В РНБО запевняють, що Доктрина інформбезпеки базується на принципах дотримання прав і свобод людини

15:58, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. Затверджена президентом України Петром Порошенком Доктрина інформаційної безпеки базується на принципах дотримання прав і свобод людини і громадянина.

Про це заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров, повідомили УНІАН у прес-службі РНБО.

«Доктрина інформаційної безпеки базується насамперед на принципах додержання прав і свобод людини і громадянина, поваги до гідності особи, захисту її законних інтересів, а також законних інтересів суспільства та держави, забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України», - наголосив він.

За словами Петрова, «інформаційний простір є не просто одним з вимірів, в якому здійснюється гібридна агресія Російської Федерації проти України, а й місцем однієї з вирішальних битв за Україну, за її демократичне і вільне майбутнє».

Поза сумнівом, зазначив Петров, у цій битві держава має забезпечити баланс між безумовним дотриманням прав людини на вільне збирання та поширення інформації та правом суспільства на безпеку, захист індивіда від технологій маніпулювання свідомістю. «Перемогти в інформаційній війні, не побудувавши систему захисту та інформаційної гігієни, неможливо, і про це свідчить світовий досвід», - наголосив керівник Служби з питань інформаційної безпеки.

На його думку, «сам факт активізації кремлівської «п’ятої колони» свідчить, що Доктрина слушно визначила найбільш уразливі точки нашої інформаційної оборони, запропонувавши ефективні заходи з їх захисту».

При цьому він звернув увагу, що Доктрина не є документом прямої дії. «Її мета – консолідувати та узагальнити сукупність поглядів на забезпечення інформаційної безпеки держави, які мають враховуватись при формуванні та реалізації державної інформаційної політики», - підкреслив Петров.

«Доктрина інформаційної безпеки окреслює напрями подальшого розвитку інформаційного простору. Її положення будуть враховані при розробці актів законодавства, реформі сфери комунікацій, сектору безпеки і оборони тощо. Будь-які обмежувальні, забороняючі заходи вживатимуться винятково у встановленому законодавством порядку», - підсумував він.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО «Про Доктрину інформаційної безпеки України» та затвердив Доктрину.

Як зазначається в документі, необхідність прийняття Доктрини інформаційної безпеки України зумовлена виникненням актуальних загроз національній безпеці в інформаційній сфері.

Метою Доктрини є уточнення засад формування та реалізації державної інформаційної політики, насамперед щодо протидії руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах розв'язаної нею гібридної війни.