Артеменко заявляє, що його «план» не передбачає передачу Криму в оренду РФ, а лише «платне використання інфраструктурних об'єктів"

14:08, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. Позафракційний народний депутат України Андрій Артеменко заявляє, що у запропонованому ним «мирному плані» не йдеться про передачу Криму в оренду Росії, а лише про можливість «платного використання окремих інфраструктурних об'єктів".

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні під час прес-конференції.

"Мені дуже смішно чути про те, що я перевищив якісь повноваження", - сказав Артеменко з приводу запропонованого ним "плану нормалізації відносин" між Україною і Росією.

За словами депутата, його ключова ідея - запропонувати компроміс для всіх сторін, який має відображати національні інтереси України, але і "дозволить всім сторонам вийти із конфлікту зі збереженим обличчям на підставі історичних існуючих прецедентів".

Як заявив Артеменко, "ми маємо вийти із неоголошеної війни з Російською Федерацією, зберігши кордони 1991 року, під час оголошення незалежності нашої країни". "Мінський процес для цього непридатний... Він не має ані юридичних механізмів, ані суспільної довіри", - сказав парламентарій.

Говорячи про Крим, Артеменко висловив думку, що "основою мирного врегулювання на півострові може бути експертна ідея, наприклад, подвійний суверенітет чи міжнародна адміністрація на перехідний період". Це, вважає Артеменко, дозволить відновити в Криму суверенітет України.

Парламентарій також наголосив, що "півострів не може бути переданий в оренду". "Півострів - це територія України. Це аксіома. Можемо говорити про платне використання окремих інфраструктурних об'єктів", - заявив він.

Артеменко також попросив не називати його "мирні ініціативи" "мирним планом". "Є мої ініціативи, які я обговорюю і підтверджую це. А є вже фейкові новини», - заявив він, додавши, що в таких новинах з’явилися слова "план" та "оренда". «Де ви почули слово "оренда", коли я зараз проголошував свою промову? Йдеться про пошук можливості вирішити це питання", - сказав депутат.

Щодо Донбасу, то Артеменко вважає, що "ми можемо запропонувати суспільству вирішення проблеми Донбасу як запровадження міжнародної тимчасової адміністрації на тимчасово окупованих територіях" під керівництвом ООН та ОБСЄ.

Також Артеменко, серед іншого, висловив думку, що відмова України від членства в НАТО "усуне головну перешкоду для компромісу з Російською Федерацією".

Як повідомляв УНІАН, 20 лютого видання The New York Times повідомило, що депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко передав у Білий дім "план нормалізації відносин" між Україною і Росією для скасування санкцій.

«Планом» передбачається виведення всіх російських військ зі східної України; українські виборці, згідно з ідеєю Артеменка, мають вирішити питання про передачу Криму в оренду Росії на 50 або 100 років.

Фракція Радикальної партії 20 лютого ухвалила рішення про виключення Артеменка зі свого складу.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження проти Артеменка за підозрою у вчиненні замаху на територіальну цілісність України в координації з представниками РФ.