Вищий господарський суд остаточно повернув громаді Києва землю стадіону "Старт"

13:54, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. Вищий господарський суд України постановив остаточне рішення про повернення до комунальної власності столиці земельної ділянки стадіону «Старт».

Як повідомив на брифінгу керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко, відповідне рішення залишити касаційну скаргу ТОВ «Голден Хаус» без задоволення було прийнято 24 лютого.

Раніше – 13 лютого – вступила в силу постанова Київського апеляційного господарського суду, якою розірвано договір купівлі-продажу спортивного комплексу цього стадіону.

Станом на сьогодні право власності на земельну ділянку зареєстровано за Київською міською радою.

«У 2010 році земля стадіону була відведена для будівництва житлового комплексу і зараз ми можемо констатувати, що 7-річна боротьба за комплекс стадіону «Старт» завершена повною перемогою киян! Це не останнє рішення стосовно повернення неправомірно відчужених земельних ділянок і майна столиці. Ми й надалі будемо відстоювати права киян і боротися за інтереси Києва», – пообіцяв Бондаренко.

Як повідомляв УНІАН, у 2010 році Київрада ухвалила скандальне рішення від 26.02.2010 N 418/3856 про передачу землі під стадіоном «Старт» для будівництва житлово-офісного комплексу. 4 березня 2015 року Київрада VII скликання скасувала це рішення та договір оренди. Однак у вересні Окружний адміністративний суд Києва задовольнив клопотання ТОВ «Голден Хаус» та визнав останнє рішення Київради незаконним.

Столична влада подала апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду. Він своєю постановою від 17 грудня 2015 року задовольнив позов влади столиці та повернув землі стадіону «Старт» громаді міста, на що було подано касаційну скаргу ТОВ «Голден Хаус».

25 березня 2016 року прес-служба Фонду державного майна України з посиланням на рішення суду від 17 березня повідомила, що Господарський суд Києва задовольнив позовну вимогу столичного Регіонального відділення Фонду і розірвав договір купівлі-продажу спортивного комплексу «Стадіон «Старт» через невиконання його покупцем - компанією «Голден Хаус» - інвестиційних зобов'язань.