Україна і ОАЕ мають намір активізувати торговельно-економічну співпрацю в аграрній сфері – Мінагропрод

13:19, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. Україна і Об'єднані Арабські Емірати мають намір активізувати економічне співробітництво в сфері сільського господарства і розвивати двосторонню торгівлю між країнами, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства України з посиланням на заступника керівника відомства Ольгу Трофимцеву.

«ОАЕ зацікавлені в подальшій диверсифікації імпорту продуктів харчування для населення своєї країни, а Україна може бути одним з важливих постачальників. Ми повинні активізувати роботу між нашими країнами в аграрному секторі як на рівні урядів, так і на бізнес-рівні», - цитує Трофимцеву прес-служба.

Згідно з повідомленням, цього року міністр зміни клімату і навколишнього середовища ОАЕ Тані Ахмед Аль Зеюді має намір відвідати Україну. Також сторони домовилися про можливу організацію бізнес-місії представників зацікавлених компаній з ОАЕ в Україну для встановлення прямих контактів з потенційними українськими партнерами та експортерами, а також для ознайомлення з інвестиційними можливостями у вітчизняному аграрному секторі.

Прес-служба додала, що ОАЕ зацікавлені в розробці меморандуму про взаєморозуміння або рамкової угоди про співробітництво між міністерствами двох країн з метою формування пріоритетних напрямів співробітництва і полегшення вирішення окремих робочих питань, таких як сертифікація халяльної продукції тощо.

За даними Мінагропроду, обсяги двосторонньої торгівлі між Україною і ОАЕ в 2016 році становили 133,6 млн дол. Експорт української аграрної продукції становив 123 млн дол. Основними продуктами експорту були масло (66,6 млн дол.), яйця (20,5 млн дол.), зернові (12,3 млн дол.), м'ясо і субпродукти (6,5 млн дол.). Імпорт становив 10,6 млн дол. Основні продукти імпорту: кава, чай, мате – 9,5 тис. дол., тютюн – 0,7 млн дол.

Як повідомляв УНІАН, раніше Мінагропрод зазначав, що Україна має перспективи в експорті білого м'яса, продукції з сертифікатом «Халяль» та органічних продуктів, включаючи молочну продукцію та ягоди, на ринки країн Перської затоки, а саме, Катар, Кувейт, Бахрейн, Оман, Об'єднані Арабські Емірати і Королівство Саудівська Аравія.

Згідно з даними Мінагропроду, вітчизняні сільгоспвиробники у січні-жовтні 2016 року поставили на зовнішні ринки аграрної продукції на 11,8 млн дол., що становить 40,7% у загальній структурі національного експорту. Торік експорт сільгосппродукції з України становив 14,6 млрд дол. (38,1% у загальній структурі національного експорту).