Артеменко наполягає, що Ляшко знав про його «мирний план»

12:45, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. Народний депутат України Андрій Артеменко наполягає, що лідер Радикальної партії Олег Ляшко знав про його «мирний план».

Як передає кореспондент УНІАН, про це Артеменко сказав сьогодні під час прес-конференції.

Зокрема, за його словами, "Ляшко був обізнаний про мої плани, про наші мирні ініціативи".

На уточнююче запитання, чи говорив йому Ляшко про попередню підтримку цього "плану", Артеменко заявив, що "більш того, Ляшко повинен був їхати зі мною у Сполучені Штати Америки на всі ці заходи, в яких я брав участь".

"Тобто, на інавгурацію, про що він публічно інформував, на молитовний сніданок", - сказав депутат і додав, що також у США мала відбутися ще низка зустрічей, зокрема, з українською діаспорою.

Як повідомляв УНІАН, 20 лютого видання The New York Times повідомило, що депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко передав у Білий дім "план нормалізації відносин" між Україною і Росією для скасування санкцій.

«Планом» передбачається виведення всіх російських військ зі східної України; українські виборці, згідно з ідеєю Артеменка, мають вирішити питання про передачу Криму в оренду Росії на 50 або 100 років.

Фракція Радикальної партії 20 лютого ухвалила рішення про виключення Артеменка зі свого складу.

Тоді ж дня лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко спростував інформацію про те, що Артеменко нібито попереджав Ляшка про існування такого «мирного плану».

“Це не відповідає дійсності. У мене була розмова два тижні тому з Артеменком, де він мені повідомив про його зв’язки у Сполучених Штатах. Безумовно, я сказав: «Чудово. Ми за встановлення найтісніших відносин з новою американською владою заради того, щоб переконати їх активніше допомагати Україні». Але жодних деталей, а тим більше тих пропозицій, які були озвучені, - ми про це не знали”, - заявив Ляшко.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження проти Артеменка за підозрою у вчиненні замаху на територіальну цілісність України в координації з представниками РФ.