Під Києвом ліквідовано цех з виготовлення контрафактного алкоголю, сума вилученого склала 1,6 млн грн

12:38, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. На території села Святопетрівське Київської області викрито та припинено діяльність підпільного цеху по виготовленню алкогольного сурогату, загальна сума вилученого склала понад 1, 6 млн грн.

Про це повідомила прес-служба прокуратури міста Києва.

«Під час обшуків складських приміщень, які використовувались для зберігання та виготовлення контрафактного алкоголю, правоохоронці виявили та вилучили більше 9500 літрів лікеро-горілчаної продукції, яка не маркована марками акцизного податку, а саме: 6200 літрів горілки «Пшенична», 630 літрів коньяку під назвою Armagnac Les Comtes de Cadignan, ще близько 2600 літрів коньяку, що був розлитий у тетрапаки та пластикові пляшки, а також обладнання для виготовлення алкогольного сурогату», - йдеться в повідомленні

Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає понад 1, 6 млн грн.

Наразі призначено судово-хімічну експертизу для встановлення наявності реальної загрози для життя і здоров’я людей, які могли вжити вказану продукцію.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), триває.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді 2016 року від отруєння фальсифікованим небезпечним алкоголем в Україні померли більш ніж 70 людей, всього було зареєстровано близько 150 випадків отруєнь.

Перші смерті внаслідок отруєння сурогатним алкоголем були зафіксовані в Харківській області 22 вересня. Згодом летальні випадки від отруєння зафіксували в інших регіонах України, зокрема, в Донецькій, Луганській, Миколаївській, Житомирській та Дніпропетровській областях.