У Києві припинено дію незаконних каналів міжнародного зв’язку, організованих громадянами Росії - СБУ

11:58, 27 лютого 2017

Київ. 27 лютого. УНІАН. Співробітники Служби безпеки України припинили в Києві функціонування неконтрольованих каналів міжнародного зв’язку, організованих громадянами Російської Федерації.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«Правоохоронці встановили, що зловмисники створили нелегальний бізнес під прикриттям представництва іноземної телекомунікаційної компанії. З використанням спеціального обладнання ділки організували маршрутизацію телефонного трафіку в обхід міжнародних центрів комутації. Під виглядом місцевих телефонних розмов трафік спрямовувався на мережі українських операторів мобільного зв’язку», – йдеться в повідомленні.

Реальними засновниками фірми були громадяни Росії, з території якої надався доступ та здійснювалося керування обладнанням, розміщеним у київському офісі. Для контролю за діяльністю фірми власники відправили до столиці України двох «емісарів», які відповідали за кадрові питання та ІТ-безпеку.

Під час санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та місцях проживання фігурантів справи співробітники спецслужби спільно з прокуратурою виявили два GSM-шлюзи для термінації міжнародного трафіку, чотири сервери та понад сорок ноутбуків зі спеціальним програмним забезпеченням. Правоохоронці також вилучили понад 20 тис. доларів США, велику кількість SIM-карток українських та іноземних мобільних операторів, печатки іноземних комерційних структур.

«Вилучена оперативниками СБ України документація свідчить, що ділки надавали іншим комерційним структурам ще й незаконні послуги з переведення коштів у готівку та виведення за кордон для ухилення від сплати податків», – зазначають у СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.